Jdi na obsah Jdi na menu

Śtěňátka půjdou od nás k novým páníčkům 2x odčervená, očkovaná, OČIPOVANÁ a s PET PASSPORTEM,který je zároveň očkovacím průkazem. Mají odstraněné paspárky. Noví majitelé obdrží na své štěňátko kupní smlouvu.

 Místo

Štěňátko by mělo mít svůj pelíšek - v domě, může být i venku ( v tomto případě by mělo mít buď zateplenou boudu či jiné chráněné místo - např veranda). U nás mohou psi volně používat celý dům a být tak s námi neustále v kontaktu. Návod na stavbu boudy určitě najdete na internetu a šikovnější majitel ji zvládne vyrobit sám, pelíšek koupíte v chovatelských potřebách nebo můžete  ušít.

Granule

Naše štěňátka jsou krmena granulkami značky Brit Puppy(koupené u nás) nebo Happy Dog Natur CroQ für Welpen (bez konzervantů a sóji). Nevím, jestli jsou u nás k sehnání, protože je kupujeme v Německu, ale nahradíte je granulkami pro štěňátka i jiných značek (poradíte se v chovatelských potřebách ).

Vodítko a obojek odpovídající velikosti štěňátka

Misky

Nám se osvědčily nerezové misky na stojánku, můžete nastavit výšku, jak štěňátko roste a také je nepřevrhne.

Mlsání a hračky

Štěňátko se bude hodně učit a protože zadarmo ani kuře nehrabe, musíte ho často odměňovat. Piškotky jim moc chutnají, ale lepší jsou pamlsky pro pejsky. Na trhu je jich nepřeberné  množství, dají se koupit na váhu v chovatelských potřebách. Bezvadné jsou také kostičky z buvolí kůže (aby štěňátko mělo co kousat a nekousalo boty atd.). Hračky kupujeme odolné a pro štěňátko bezpečné.

Kartáč a hřeben na srst

Kartáč by měl mít kovové hroty ukončené kuličkou, abychom nedrápali při česání kůži pejska, dobré jsou také kovové hrabičky na srst.

Prostředek proti klíšťatům a jiným parazitům - v době jejich výskytu.

Jak stříhat drápky - raději to nechte pro začátek na veterináři, pokud teď nevíte, jak na to.